dark.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dark.darkbb.com

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

talihsiz serüvenler dizisi

3 posters
YazarMesaj
basilisk
çaylak
çaylak
basilisk

Erkek

talihsiz serüvenler dizisi Empty
MesajKonu: talihsiz serüvenler dizisi   talihsiz serüvenler dizisi Icon_minitimeC.tesi Haz. 07, 2008 11:32 am

Talihsiz Serüvenler Dizisi
Kitaplar
talihsiz serüvenler dizisi 250px-Snicketbookset
Seriyi içine alan on üç kitap sırayla şunlardır:

Kötü Günler Başlarken
Sürüngen Odası
Uçuruma Bakan Pencere
Bitik Orman
Katı Kurallar Okulu
Alacakaranlık Bulvarı
Karga Laneti
Dehşet Hastanesi
Karnaval Ucubeleri
Kaygan Yamaç
Mantar Mahşeri
Evvelki Tehklike
Son

Yayımlandığında, The New York Times Çocuk Kitapları listesinde ‘Harry Potter’ları zirveden indirme başarısı gösteren ‘Talihsiz Serüvenler Dizisi - Lemony Snicket’s A Series Of Unfortunate Events’in sinema versiyonu vizyonda.

Jim Carrey - Meryl Streep - Jude Law (ses) üçlüsünün buluşmasından ortaya çıkan sonuç: Macera filmi kalıplarını darmadağın eden ve her yaştan izleyicinin hayalgücünü harekete geçiren bir film. Yazar Daniel Handler’in ‘takma isim’ (Lemony Snicket) kullanarak yarattığı serinin en büyük özelliği, ‘mutlu son’la biten öykülerden nefret eden çocuklara sesleniyor olması.

Çifte Altın Küre ödüllü Carrey bu filmde, dünya tatlısı Baudelaire Kardeşler’in ailesinden kalan serveti ele geçirmek için her türlü dolabı çevirmekten kaçınmayan kötüler kötüsü Kont Olaf rolünde çıkıyor izleyici karşısına.

talihsiz serüvenler dizisi 181129

Ünlü komedyene bu filmde çocukların aşırı vesveseli halası Josephine rolünde iki Oscarlı Meryl Streep eşlik etmiş. Kadrodaki bir başka ünlü yıldız da iki Oscar ödüllü genç aktör Jude Law. O da, öyküyü anlatan Lemony Snicket’ın sesi.

talihsiz serüvenler dizisi 181130

Dream Works Pictures ile Paramount Pictures’ın sunduğu ‘Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events’in yönetmenliğini Brad Silberling üstlenmiş.

İÇERİK
Üçü de birbirinden sevimli ve zeki çocuklar olan Baudelaire kardeşler (Violet, Klaus ve Sunny), anne-babalarının yangında ölümünden sonra yetim kalmışlardır. Kardeşlerin en büyüğü olan 14 yaşındaki Violet (Emily Browning) dünyanın gelmiş geçmiş en genç kaşifidir.

talihsiz serüvenler dizisi 181134

Violet’in 12 yaşındaki kardeşi Klaus ise (Liam Aiken) olağanüstü bilgi birikimi ve beceriye sahip çok iyi bir kitap okuru ve araştırmacıdır.
Henüz bebek olan üçüncü kardeşleri Sunny’e gelince, daha konuşmayı bile bilmeyen bu sevimli bebeğin dişlerinin keskinliği dillere destandır. Sevmediği insanı ısırdı mı tam ısırır. Bu küçük kız çocuğu sevgisini de nefretini de ısırıklarıyla belli etmeye bayılır.
Baudelaire kardeşlerin sahip olduğu bu birikim ve beceriler, evlerinde çıkan müthiş bir yangının getireceği olumsuz sonuçlardan onları koruyamaz. Yangında anne-babalarının ölümü üzerine Kont Olaf’ın (Jim Carrey) velayetine verilirler. Şeytan ruhlu bir adam olan Kont Olaf’ın bir özelliği de eski bir aktör olmasıdır.

talihsiz serüvenler dizisi 181131

Çocukların büyük mirasına konmak isteyen kötü ruhlu adam, amacına ulaşabilmek için birbirinden iğrenç oyunlar düzenlemeye başlar.
Bunun üzerine Kont Olaf’ın elinden alınan Baudelaire kardeşlerin yeni hayatının ikinci durağında Monty Amca (Billy Connolly) vardır.
Ünlü bir yılan uzmanı olan Monty Amca’nın evinde tam rahata ulaşmışken Stephano adlı esrarengiz bir laboratuvar asistanının ortaya çıkmasıyla işler bir kere daha karışır...

GERÇEK ADINI UNUTTURAN YAZAR
Çocuk edebiyatının yüzyıllara yayılan geleneğinde akıllı ve güzel çocukların başına gelen kötü olaylara her dönemde rastlanmıştır. Grimm kardeşlerin peri masallarından Victoria döneminin ahlakçı masallarına ve Roald Dahl’ın karmaşık öykülerine kadar bu konunun sık sık işlendiği görülür.

talihsiz serüvenler dizisi 181132

Kitaplarını Lemony Snicket takma adıyla yazan 34 yaşındaki yazar Daniel Handler’in kaleme aldığı 11 kitapta bu gelenek zirve noktasına taşınmıştır. Lemony Snicket’in yazdığı kitaplar bugüne hem eleştirmenlerin, hem de okurların büyük beğenisini topladı.

BUNU BIRAKIN, BAŞKA ŞEYLER OKUYUN!
Serinin ilk kitabı yayınlandığında The New York Times gazetesinin çocuk kitapları best-seller listesinde ‘Harry Potter’ serisini zirveden indirdi ve o günden beri 600 haftadan fazla süre listede kalmayı başardı. Aralarında The New York Times, Entertainment Weekly ve US News World Report gibilerinin de bulunduğu saygın gazete ve dergilerin pozitif eleştirilerini toplayan Lemony Snicket kitaplarının satışı dünya çapında 27 milyona ulaştı. Hem de yazarının ısrarla tekrarlamaya devam ettiği, “Bunu bırakın, başka şeyler okuyun!” şeklindeki uyarılarına rağmen...

talihsiz serüvenler dizisi 181133

Kont Olaf Rolünde Jim Carrey
Kont Olaf rolünde kamera karşısına geçen Jim Carrey, tek bir karakter içinde çok farklı karakterler canlandırma fırsatını getirdiği için bu rolü sevdiğini belirterek şunları söylüyor: “Bu adamda insanoğlunun negatif yanını temsil eden herşey var. Film boyunca kılıktan kılığa giren Kont Olaf için megalomanyak ve sosyopat tanımlamasını yapabilirim. Aktörlük yeteneğinden tutun da saç modeline kadar kendi hayatıyla ilgili her konuda tam bir güvensizlik içindedir. Ancak hissettiği güvensizliği başkalarının fark etmemesi için elinden geleni yapar. Kont Olaf açısından bakarsak, Baudelaire kardeşler geleceğe açılan kapı gibidir. Bu yüzden onları adım adım izlemek zorunda hisseder. Normalde nefret edilmesi gerekirken izleyicinin onu çok seveceğine inanıyorum.”

talihsiz serüvenler dizisi 181135
KaRaNLıK
moderatör
moderatör
KaRaNLıK

Kadın
Lakap : küçük cadı
Ruh hali : talihsiz serüvenler dizisi Hasta10
takımı : talihsiz serüvenler dizisi 1447
Hayvanı : talihsiz serüvenler dizisi Karakedi3e6f9

MesajKonu: Geri: talihsiz serüvenler dizisi   talihsiz serüvenler dizisi Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 4:48 pm

ilk kitaplarını çok sevdim ama sonradan çok sıkıldım
melezseverus
fanatik
fanatik
melezseverus

Erkek
takımı : talihsiz serüvenler dizisi 1450
Hayvanı : talihsiz serüvenler dizisi Tavsan04028

MesajKonu: Geri: talihsiz serüvenler dizisi   talihsiz serüvenler dizisi Icon_minitimePaz Tem. 20, 2008 4:51 pm

serinin ilk 4 kitabını okudum gayet şeker bi seri Smile hızlı hızlı okuyup günde bi kitabını bitirebileceğiniz bişey. ama 4. kitaptan sora bırakmak zorunda kaldığım seridir Sad
CEREN
Misafir

MesajKonu: TALİHSİZ SERÜVENLER DİZİSİ   talihsiz serüvenler dizisi Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 6:00 pm

YA BEN NE YAZIK Kİ BU KİTABIN 2 VE 3 OKUDUM AMA O KADAR HEYCANLI Kİ BAYILDIM DİĞER KİTAPLARI NERDEN ALMALIYIM BİR FİKRİ OLAN VAR MI LÜTFEN OKUMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM BU KATAPLAR BİR HARİKA.

talihsiz serüvenler dizisi
1 sayfadaki 1 sayfası