dark.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dark.darkbb.com

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Anti emma ZY Röportajı

2 posters
YazarMesaj
Geni
çaylak
çaylak
Geni

Anti emma ZY Röportajı Empty
MesajKonu: Anti emma ZY Röportajı   Anti emma ZY Röportajı Icon_minitimePerş. Haz. 05, 2008 11:57 pm

**Emma, bir önceki filmde sahip olduğun görünüş Hermione'nin artık küçük bir kız değil de genç bir kadın olduğunu gösterdi.

--Evet ve aslında bu sadece görünüşten ibaret değil. Karakterler ilk kez kendi kararlarını kendileri veriyolarlar. İlk kez savaşmak zorunda oldukları şeyin sadece Voldemort değil aynı zamanda kendilerine "iyi" diyen ve bizlerin güçlerini istismar etmeye çalışan kişiler olduğunun farkına varıyorlar. Tıpkı Umbridge ve Fudge gibi. Özellikle Umbridge tam bir diktatör havasıyla çocukların düşünmesini engellemeye çalışıyor. Bütün filmde anlatılmak istenen şey aslında otoriteyi kimin temsil ettiğini keşfetmenin yolculuğu. Bize anlatılmak istenen otoriteye sahip olan kişinin ilkelerinin aslında sorgulanabileceği. Bu sefer Harry ve arkadaşları kendi başlarına çok ciddi kararlar almak zorundalar. Neyin doğru ve neyin yanlış olduğunu anlamaları gerekiyor. Evet, artık gerçekten birer yetişkin oluyorlar. Filmde bu kadar çok politikanın olmasının nedeni de büyük ihtimalle bu.

**Eleştirmenler politikanın, Harry Potter serisi için her zaman çok önemli bir konu olduğunu düşünmüşlerdir. Bir Fransız gazetesi - Libération - demiş ki; Harry Potter sağcı, cinsel ayrımcı, tutucu ve kadınlar hakkında alçaltıcı fikirler veriyor. Bunun hakkında ne düşünüyorsun?

--Bu tür şeyler ben gerçekten kızdırıyor ve üzüyor. Kim yazdıysa böyle bir şeyi tamamıyla bir aptal olmalı. Harry Potter, basma kalıp olan pek çok şeyi değiştirdi. Hem, hangi kurgu Hermione gibi feminist, asla ikinci sıraya düşmek istemeyen ve aşırı derecede zeki bir karaktere yer verebilir? Tanrım! Harry Potter'ın çocuk kitabı olduğu doğru; ama yaşam, ölüm, politika, dostluğun önemi ve verilmesi gereken kararlar gibi önemli konulara da değiniyor.

**Filmde bu kadar çok politikanın olması derken ne demek istedin?

--Film, son zamanlarda gerçekleşen olaylarla yakından ilgili. Bir şekilde, 7 Temmuz 2005'te gerçekleşen bombalama olaylarından sonraki hayattan bahsediyor. İnsanların korktuklarında nasıl davrandıklarını, gerçeğin çoğu zaman çarptırıldığını ve toplumumuzun yüzleşmek zorunda olduğu bütün her şeyi konu ediyor film. Otoritenin çökmüş olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalmak demek gücün ve gerçeğin karşısına topluma ayak uyduramayan bir görüşe ve yaklaşıma sahip olmak demek bir nevi.

**Sen de Hermione kadar zekisin. Bu filmde, Hermione her zaman olduğu gibi aynı iyi öğrenci rolünde mi?

--Evet ama bu sefer bir kaç değişiklik var: Hermione, öğrencilerin bir şeyler öğrenmesini ve anlamasını engelleyen Umbridge'e karşı gardını alıyor. Çok akıllı olan, öğrenme isteği ve hırsıyla dolu bir Hermione için bu kabul edilemez bir şey. Bu sayede, bu baş kaldırışın liderlerinden oluyor. Aslında biraz garip bir durum çünkü Hermione kuralları yıkmaya sürekli karşı çıkmıştır. Bu filmde bazı şeyleri değişik bir bakış açısıyla görüyor.

**2010 yılında, bütün bu Harry Potter efsanesi bittiğinde ve 20 yaşına bastığında ne yapıyor olacaksın sence? Daniel ve Rupert gibi başka projelerde yer almayı düşünüyor musun?

--Eğer demek istediğiniz sahnede bir atla çıplak durmaksa, hayır, bunu yapmayacağım. Ama mutlaka bir şeyler yapıyor olacağım. Sadece doğru şansın beni bulmasını bekliyorum. 20 yaşıma bastığımda hayatım nasıl olacak bilmiyorum ama üniversiteye gitmek ve bolca seyahat etmek önceliklerim arasında.

**Çok fazla iş teklifi alıyor musun?

--Canlandırmak istemediğim rollerin teklifi geliyor sürekli. Çoğu tipik, Amerikan lise öğrencisi rolleri ve dürüst olmak gerekirse bu benim için tam bir kabus. Şu ana kadar çok şanslı olduğumu biliyorum ama özellikle "şu anda" yanlış kararlar vermemek için biraz daha şansa ihtiyacım var. Seçmeler gerçekten çok zor ve yorucu, reddedilmek ise her zaman kötü bir deneyim olmuştur benim için. Denemeye devam ediyorum tabii.

**Seni kim reddetti? Hangi film için? Ve senin yerine rolü kim aldı?

--Bunu söyleyebileceğimden emin değilim... [Asistanlarına dönüp soruyor] Söyleyebilir miyim? Hayır. Ama sadece bir kaç taneydi, çok değil!

**J.K. Rowling, Hermione'nin onu en çok tanımlayan karakter olduğunu söylemişti. Gençken aynı Hermione gibi bir başağrısı olduğunu da eklemişti. Onunla tanıştığında böyle hissetmiş miydin?

--J.K. Rowling şöyle bir izlenim uyandırıyor sizde: Harika, eğlendirici, özgün, inanılmaz derecede alçakgönüllü ve çok zeki bir kadın. Bunlar bulunması gerçekten çok zor olan nitelikler.

**Özellikle de bu kadar varlıklı bir insan için.

--Onunla ilk konuştuğunuzda aklınızdan geçen ilk şey bu olmuyor gerçekten. Bazen e-posta atıyoruz birbirimize ve o gerçekten çok zeki ve mütevazi - günlük hayatı hakkında konuşurken bile.

**Zümrüdüanka Yoldaşlığı'ında Harry Cho'yu ilk kez öpüyor. Peki Hermione ve Ron ne alemde?

--Aralarındaki şeyin sadece arkadaşlık olmadığını herkes anladı ve bunu kabullendi artık. Eğer bir erkek bir kızla bu kadar uğraşıyor, onu bu kadar çok sinir ediyor ve ona kötü davranıyorsa bu iki kişinin çıkmaya başlaması artık çok tipik bir şey haline geldi. Ron da Hermione'ye aynen böyle davranıyor. Ama eninde sonunda aralarındaki bu ilişki gelişecek ve bir çift olacaklar, eminim. Ron Hermione'yi eğlendiriyor. Eh, bu da Hermione'nin ihtiyacı olan bir şey. Hermione onu dengede tutuyor. İşte mükemmel bir ilişki.

ALINTIDIR.
xxgokcexx
çömez
çömez
xxgokcexx

Kadın
Ruh hali : Anti emma ZY Röportajı Gevsek10
takımı : Anti emma ZY Röportajı 1450
Hayvanı : Anti emma ZY Röportajı Kus2677e

Anti emma ZY Röportajı Empty
MesajKonu: Geri: Anti emma ZY Röportajı   Anti emma ZY Röportajı Icon_minitimeC.tesi Tem. 11, 2009 5:28 pm

"Film, son zamanlarda gerçekleşen olaylarla yakından ilgili. Bir şekilde, 7 Temmuz 2005'te gerçekleşen bombalama olaylarından sonraki hayattan bahsediyor. İnsanların korktuklarında nasıl davrandıklarını, gerçeğin çoğu zaman çarptırıldığını ve toplumumuzun yüzleşmek zorunda olduğu bütün her şeyi konu ediyor film. Otoritenin çökmüş olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalmak demek gücün ve gerçeğin karşısına topluma ayak uyduramayan bir görüşe ve yaklaşıma sahip olmak demek bir nevi.""
BU LAFLARI EZBERLEMEK İÇİN GECE UYMAMIŞTIR KESİN:) Röportaj yapan kadın bir de seziksin diyor ya!!Ayy sinir oluyorum bu kıza ve hakkndaki her şeye.

Anti emma ZY Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anti emma: Emma Watson'un antice vikipedisi
» Anti emma: Lezbiyenler de Emma dedi :P